Заслужений лікар України, академік, професор, доктор медичних наук, доктор філософії, доктор наук з державного управління, президент ГО «Всеукраїнська професійна психіатрична Ліга» Олег Панченко вважає, що в контексті роботи «Всеукраїнської медично-етичної комісії» необхідне посилення діалогових процесів для розбудови лікарського самоврядування, розвинутого громадянського суспільства та правової демократичної держави. А також – забезпечення верховенства права, захисту прав і свобод громадян України.
«Перш за все, це стосується лікарського середовища, бо лікарі – найнезахищеніші в нашій державі, з погляду і фінансів, і забезпечення взаємовідносин між державою, суспільством та громадянами. В цьому напрямку роботи дуже важливим питанням постає налагодження в рамках ЄС сучасного міжнародного співробітництва. Зокрема, у боротьбі з найбільш значущими соціальними хворобами, тобто психологічними розладами, та реабілітація після травм війни», - висловив думку Олег Панченко.
Як керівник ГО «Всеукраїнська професійна психіатрична Ліга» Олег Панченко впевнений, що психіатрії в Україні приділяється мало уваги.
«Психіатрію намагаються витіснити з процесу соціальних взаємовідносин, проте насправді психіатрія стоїть на сторожі психічного здоров'я. Головне – забезпечити діяльність психічно аномальним особистостям, щоб вони не наносили шкоди своїми діями тому середовищу, в якому вони живуть», - закликає Олег Панченко.
Він розповів, що із Заслуженим лікарем України, Головою «ВМЕК» Тетяною Бахтеєвою вони «розпочали плідну співпрацю на терені надання реабілітаційної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Тому, ми маємо колосальний досвід у цьому питанні, що є зараз пріоритетним напрямом роботи».
Тетяна Бахтеєва та Олег Панченко
Тобто, пояснює Олег Панченко, «пацієнти мають стати партнерами й стати суб'єктами в процесі реабілітації. Зараз в медицині ми здебільшого спостерігаємо об'єктність: коли людина – об'єкт для лікування, вона спостерігає за цим процесом. А зараз необхідно розвивати суб'єктність пацієнта, коли б він був включений в процес реабілітації та ставав мотивованою особистістю у цьому питанні».
Головне зараз, запевняє Олег Панченко, це налагодити звʼязок між людиною, яка звертається по допомогу, і лікарями, тими людьми, хто може і знає, як допомогти.
«На жаль, буває так, що людина йде з добрим наміром, а її не приймають. Тому, потрібно докласти усіх зусиль для того, щоб людина, яка може допомогти, і та людина, яка потребує цієї допомоги, – щоб вони разом знаходилися на стороні діалогу і співпраці. І саме таким комунікаційним майданчиком стане «ВМЕК» на чолі із Заслуженим лікарем України Тетяною Бахтеєвою».
Comentarios