top of page

Тетяна Бахтеєва: Отримання медичної допомоги після проведення в Україні медичної псевдореформи стало для більшості українців недоступним

vmekorg1


В Україну прийшла весна, на вулиці тепло, світить сонце, розквітають дерева. Українці радіють довгоочікуваному потеплінню, і на їхніх обличчях, незважаючи на непростий та складний час, з’являються усмішки. Але не можна забувати про те, що небезпека захворіти на грип та ГРВІ все ще існує.


Особливо небезпечний грип для дітей. Сьогоднішні форми грипу характеризуються високою температурою, нудотою, блюванням. При перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря. Але, на жаль, отримання якісної, своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги після проведення в Україні медичної псевдореформи стало для більшості українців недоступним.


Коли хворіє дорослий або, тим більше, дитина – це біда і горе! В Україні не поодинокі випадки, коли пацієнт у гострому, невідкладному стані потрапляє до санпропускника лікарні, але йому відмовляють у госпіталізації через відсутність декларації із сімейним лікарем.


Тільки вдумайтеся: у дитини температура, блювання, їй загрожує зневоднення, а її не приймають до лікарні! Це абсурд! Багато наших співвітчизників сьогодні змушені переїжджати з міста в місто і просто не встигають підписати якусь «декларацію»…


Ще одна проблема – це дефіцит в Україні противірусних препаратів. Із настанням епідемії грипу з полиць аптек зникають противірусні препарати першої необхідності. Невже їх не можна було закупити заздалегідь? Де регуляція ринку медичних препаратів? Де розуміння потреб населення?


Чому ціни на ОДНАКОВІ лікарські препарати в аптеках, що знаходяться на відстані 100 метрів одна від одної, різняться на 100–200 гривень?

Ціновий хаос на ринку ліків набув по-справжньому катастрофічних масштабів.


Складається враження, що це нікого не хвилює. Тоді навіщо існують міністерства, співробітники яких отримують заробітну плату за рахунок українців – платників податків?


Чиновники, відповідальні за здоров’я українців, не ведуть системної роботи. Прийняті ними поспіхом поодинокі рішення не тільки не досягають поставлених цілей, але, навпаки, провокують подальше погіршення ситуації.


Незграбні спроби хоч якось стримати хаотичне зростання цін без організації належного контролю призвели до цілком очікуваного результату – витіснення з аптечних вітрин необхідних ліків.

Непрофесіоналізм і безвідповідальність призвели до катастрофічної ситуації на ринку медичних препаратів.


Сьогодні ліки стали недоступною розкішшю для громадян України. Люди просто не мають коштів, щоб придбати життєво необхідні для них препарати.


Кожен, хто відвідує сьогодні аптеки, розуміє трагічний зміст загальновідомої фрази: «життя чи гаманець».


Мені доводилося бачити жахливу у своїй безвиході картину: біля аптеки стоять бабусі-пенсіонерки з простягнутою рукою, просять милостиню, збирають копійки на ліки. Так само були випадки, коли пацієнтам, у тому числі дітям, не надавали медичну допомогу через відсутність декларації із сімейним лікарем. Це – біда і горе!

 
 

Comentários


Kyiv

+380951691403

  • Facebook
bottom of page